Gürmel GYO
Lik City projesi konum!

Lik City projesi konum!

Bin 500 metrekare arsa alanında konumlandırılan Lik City projesi konum bilgisi haberimizde yer kırmızııyo
Gürmel GYO
Ana Sayfa EMLAK 12 Ekim 2017 155 Görüntüleme

Konutta kampanyalar orta gelirliyi radarına aldı!

Gürmel GYO
Gürmel GYO

Gayrimenkul şirketleri başlattıkları sonbahar kampanyalarıyla orta gelir grubuna hitap eden seçenekler sunuyor. Düşük peşinatla, sıfır faizli fırsatlar ön plana çıkıyor.

Tüketicilerin yükselen konut fiyatlarına ek olarak bankaların uyguladıkları yüksek faiz politikasından dolayı ev sahibi olamamaları, inşaat şirketlerini harekete geçirdi. Birçok şirket, finansal gücüne göre oluşturduğu kampanya modelleri tüketicileri cezbetmeye çalışıyor. Seçenekler arasında ise faizsiz kampanya ile düşük peşinat uygulamaları büyük ilgi görüyor. Gayrimenkul uzmanları, tüketicilerin maliyet hesabında büyük yer tutan faiz ile yüzde 20’ye varan peşinat zorunluluğundan uzak bir şekilde ev sahibi olmak için tüm kampanyaları bir bir inceleyip karar verdiklerini söylüyor. Sadece üst gelir grupları için üretilen projelerde yaşanılan satış ükamklığım aşmaya çalışan firmalar ise geliştirdikleri seçeneklerle yılın son çeyreğindeki hedeflerine ulaşmaya çalışıyor. 

Gürmel GYO

EMLAK KONUT ÖNCÜLÜK ETTİ 
Emlak Konut GYO’nun 14 Eylül’de başlattığı ve 31 Ekim’e kadar sürecek olan “Şimdi al, Ocak 2019’da öde” kampanyasına katılan şirketlerin satış ofisleri hafta sonu konut alıcılarının akınına uğradı. Emlak Konut tarafından başlatılan kampanya kapsamında yüzde 5 peşin, yüzde 15 sözleşme tarihinden itibaren 12 ay sonra ödeniyor. Yüzde 80 bakiye için de banka kredisi kullanılan kampanya kapsamında kredi taksitlerinin geri ödenmesi Ocak 2019’da başlıyor.

FAİZ MALİYETİNE DİKKAT
Kampanyaya kredi sağlama anlamında finansal destek sağlayan bazı bankalar kredi kullanımlarında aylık yüzde 0.99’dan başlayan faiz oranı ile farklı vadeler ve geri ödeme seçeneklerinde ev kredisi imkânı sunuyor. Bu bile vatandaşa bir maliyet olarak yansıyor. Bu durumdan kaçman tüketiciler faizsiz seçeneklerin gerçekliğim de araştırıyor.

Güneş Gazetesi

KAYNAK

Gürmel GYO
Gürmel GYO
Gürmel GYO
Gürmel GYO
Tema Tasarım | Osgaka.com