Gürmel GYO
Lik City projesi konum!

Lik City projesi konum!

Bin 500 metrekare arsa alanında konumlandırılan Lik City projesi konum bilgisi haberimizde yer kırmızııyo
Gürmel GYO
Ana Sayfa MAZEMELER 1 Mayıs 2017 137 Görüntüleme

İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı 22 Mart’ta başlıyor!

Gürmel GYO
Gürmel GYO

23. Marble- Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı İzmir’de gerçekleşecek. 22-25 Mart tarihleri arasında düzenlenecek fuara 47 firma katılım gösterecek.

Doğaltaş ve teknolojileri sektörlerini buluşturan fuarlar içerisinde dünya çapında başarısını kanıtlamış ilk üç fuardan biri olan 23. Marble- Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, Fuar İzmir’de gerçekleşecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından düzenlenen fuar, 22-25 Mart 2017 tarihleri arasında kapılarını açacak. İlki 1995 yılında 47 firmanın katılımıyla 2 bin 600 metrekare alan üzerinde gerçekleştirilen MARBLE Fuarı, günümüzde 32 farklı ülkeden 193’ü yabancı, toplam bin 103 katılımcı ile büyümeye devam ediyor. Katılımcı çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiği fuarın geçtiğimiz yıla oranla, hem metraj hem firma sayısı bakımından büyümesi bekleniyor.

Gürmel GYO

Geçtiğimiz yıl 81 il ve 85 ülkeden 46 bin 798 kişinin ziyaret ettiği Marble, 1998 yılında, Uluslararası Fuarlar Birliği (UFI) üyeliğine kabul edildi. Böylece fuar, ülkemizin dünya fuar otoriteleri tarafından kabul edilmiş ilk uluslararası ihtisas fuarı oldu. Fuarcılık alanında kalite sertifikasyonu veren, bu özelliği ile tüm dünyada bir prestij göstergesi kabul edilen UFI üyeliği, Marble’a güç kattı.

Marble’ın her geçen yıl büyümesinde  İzmir  Limanı’nın ve İzmir’in maden ocaklarına yakınlığının da etkisi büyük. Tonlarca ağırlıktaki dev mermer blokları ve doğaltaşları fuarda sergileyen katılımcılar, fuarda yaptıkları iş görüşmeleri sonucu sattıkları ürünlerinin İzmir Limanı üzerinden gönderimini sağlayabiliyor. Her biri ayrı özelliklere sahip doğaltaşları yerinde inceleme fırsatı bulan ziyaretçiler, sektörde kullanılan son teknoloji doğaltaş ve iş makinalarını da Fuar İzmir’in geniş dış alanında inceleyebiliyor. Güven ve profesyonelliğin bir araya geldiği Marble’da güçlü iş anlaşmaları yüz yüze görüşmelerle pekiştiriliyor.

Geçtiğimiz yıl 6 bin 226 yabancı sektör temsilcisinin ziyaret ettiği fuarda, Ege ve Türk mermeri de tam not aldı. Dünyanın en kaliteli mermerlerinden olan Türk mermeri, çeşitliliği ve dekoratif ürün olma potansiyeli ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Sahip olduğu doğal desenlerle özellikle mimari tasarımda kullanılmaya uygun doğaltaşların yer aldığı fuar, bu yıl yüzünü tasarıma döndü.

Fuarla eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek 4. Uluslararası Taş Kongresi ise TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi, İZFAŞ ve Ege İhracatçı Birlikleri tarafından, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü’nün destekleri ile düzenlenecek.

Mermer sektöründeki üretimsel, teknolojik, mimari, arkeolojik ve sanatsal gelişmelerin, yerli ve yabancı katılımcılar tarafından bilimsel ortamda tartışılmasını hedefleyen kongre kapsamında doğaltaşı konu alan sergi ve atölyeler yer alacak.

Sektörün tasarımla büyümesi ve gelişmesi için İZFAŞ tarafından oluşturulan “Genç Yaratıcı Fikirler Platformu” ise gençlerin desteklenmesi ve uygulanabilir yaratıcı fikirlerin ortaya çıkabilmesini amaçlıyor. İlk kez gerçekleştirilecek platform; üretilebilir, ticarileşebilir ve özgün tasarım olması şartıyla doğaltaş ve mermer kullanımını artırıcı ve özendirici yeni tasarım ve ürünlerin ortaya çıkmasını hedefliyor. Ortaya çıkacak tasarımlar, mermer işleme teknolojisinin gelişimini de gözler önüne serecek.

Geçtiğimiz yıl yüzde 12 büyüme ile 139 bin metrekare alanda organize edilen Marble, bu yıl da yoğun katılımcı ilgisiyle karşılandı. Fuar İzmir’in bağlantı yollarına yakın, şehir trafiğinden uzak ve 330 bin metrekarelik geniş alana sahip olması fuara avantaj sağlıyor.

Katılımcı ve ziyaretçilerin buluşma noktası Marble, yeni pazarlara ulaşmanın kapılarını açarken, yeni ürünlerin keşfine, ulusal ve uluslararası ticaret hacmi ile firmaların marka değerini artırmaya imkan yaratacak. Sanayi ve sektör bileşenlerini bir araya getirmek isteyen ziyaretçiler, İzmir ile Ege’nin doğal ve tarihi güzelliklerini de görme fırsatı bulacak.

İlk Ses Gazetesi 

Gürmel GYO
Gürmel GYO
Gürmel GYO
Gürmel GYO
Tema Tasarım | Osgaka.com