Gürmel GYO
TOKİ Çankırı Kızılırmak 102 konutun teslimleri bu gün başlıyor!

TOKİ Çankırı Kızılırmak 102 konutun teslimleri bu gün başlıyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Çankırı Kızılırmak Projesi
Gürmel GYO
Ana Sayfa ANASAYFA 2 Kasım 2017 19 Görüntüleme

Emlak vergisi ödemesi nereye yapılır?

Gürmel GYO
Gürmel GYO

Taşınmaz sahipleri tarafından her yıl 2 taksit şeklinde devlete ödenen vergiye emlak vergisi denir. 31 Mayıs 2017 tarihinde ilk taksit ödemelerinin son bulduğu emlak vergisi 2. taksit ödemeleri hali hazırda devam ediyor. Her yıl düzenli olarak tahsil edilen emlak vergisi ödenmediği veya geciktiği taktirde belirtilen vergi tutarının üzerine ek gecikme cezası da ekleniyor. Peki gecikme olmaksızın emlak vergisi ödemeleri nereye yapılıyor, kimler emlak vergisinden muaf tutuluyor? İşte cevapları;

Emlak vergisi ödemesi nereye yapılır?
Emlak vergisi ödemeleri belediyeler tarafından tahsil ediliyor. Fakat emlak vergisi ödemeleri gayrimenkulün bulunduğu belediyeye gitmeden de yapılabilir. Eğer ilgili belediyenin E-belediye sistemine kaydı varsa buradan da ödenebildiği gibi PTT’den havale ile ya da belediyenin emlak vergisi mükellef numarasını kullanarak da gerçekleştirilebilir.

Emlak vergisinden kimler muaf tutuluyor?
Kiracıları ilgilendirmeyen emlak vergisini sadece mülk sahipleri ödüyorlar. Eğer mülk sahibinin herhangi bir geliri bulunmuyor ise emlak vergisi ödemesinden muaf tutulur. Ayrıca, engelliler, gaziler, emekliler ve 200 metrekareyi geçmeyen tek bir gayrimenkule sahip olanlar emlak vergisinden muaf sayılır. 

Gürmel GYO

Emlak Vergisi 2. taksit ödemeleri için son gün ne zaman? Emlak Haberleri Emlak Kredi

Emlak Vergisi için nasıl başvurulur? Emlak Haberleri Emlak Kredi

Hilal MİSİRLİ / EmlakSayfası.com.tr

KAYNAK

Gürmel GYO
Gürmel GYO
Gürmel GYO
Gürmel GYO
Tema Tasarım | Osgaka.com