Gürmel GYO
TOKİ Çankırı Kızılırmak 102 konutun teslimleri bu gün başlıyor!

TOKİ Çankırı Kızılırmak 102 konutun teslimleri bu gün başlıyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Çankırı Kızılırmak Projesi
Gürmel GYO
Ana Sayfa KENTSEL DÖNÜŞÜM 3 Kasım 2017 16 Görüntüleme

Aksaray Piri Mehmet Paşa Çarşısında sona gelindi!

Gürmel GYO
Gürmel GYO

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın şehre kazandırdığı en önemli projelerden birisi olan ve kentsel dönüşüm ile eski terminal alanında hayata geçirilen Piri Mehmet Paşa Çarşında sona gelindi.

Piri Mehmet Paşa adını taşıyan modern Çarşıda son rötuşlar yapılıyor. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Piri Mehmet Paşa Çarşısında inceleme yaparak son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray’ı marka şehir yapmak için en önemli projelerin uygulamaya konulduğunu, bunlardan bir tanesinin de Piri Mehmet Paşa Çarşısı olduğunu kaydetti.

Modern Çarşı hakkında bilgi veren Başkan Yazgı, “Aksaray’ımızda çok önemli bir projeyi daha gerçekleştiriyoruz. Burada 8 bloktan oluşan  bir yapımız var şuan da %95 seviyelerinde bitmiş oranda. Yapılan çalışmaya baktığımızda Saha dediğimiz alandaki yer döşemeleri kaplamalar devam ediyor. Onun dışında bloklarımızdaki hem yer döşemesi, doğramaları, elektrik aksamları ve Mermer aksamları bitti. Dolayısıyla Allah’tan bir mani olmazsa kısa süre sonra burası tamamen bitmiş, mal sahiplerinin kullanımına açılmış bir vaziyette olacak.

Gürmel GYO

Bizim amacımız; bu bölgede daha önce çok eski ve kötü bir görüntüsü olan eski Terminali tamamen yıkarak burada bambaşka bir eser vücuda getirmekti. Bunu başardık. Yine hemen ön tarafta yapılan alt geçit çalışması ile beraber bu bölge Aksaray’ımızın yeni bir cazibe merkezi olacak. Ben şimdiden müteahhidimize, başkan yardımlarımıza,  teknik elemanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.   

Piri Mehmet Paşa Çarşısında 24.000 m2’lik kapalı alan üzerine, 8 bloktan oluşan 55 adet dükkân, 92 adet ofis, 3 adet kafe meydan ve 1 adet köşk mescitten oluşuyor. Ayrıca bölgede yaşanan oto park sıkıntısına çözüm için 600 araçlık yeraltı oto parkı bulunuyor.

 Aksaray Belediye

KAYNAK

Gürmel GYO
Gürmel GYO
Gürmel GYO
Gürmel GYO
Tema Tasarım | Osgaka.com